از هیدروسیکلون ها برای جدا کردن دانه های کوچکتر از 250 میکرون استفاده می شود. کاربرد آن در مدار خردایش ، به خصوص وقتی که دانه های آسیا شده ابعادی کمتر از 150 میکرون داشته باشند، با ارزش است.

یکی از مهمترین کاربردهای هیدروسیکلون در کنترل بار در گردش در مدار آسیاهاست. به عبارتی محصول آسیاهای گلوله ای پس از خروج از آسیا وارد هیدروسیکلون شده و محصول ریزتر از حد لازم از سرریز وارد مدار فلوتاسیون شده ولی مواد دانه درشت از ته ریزهیدروسیکلون مجدداً وارد آسیا میشود .

از هیدروسیکلون ها به منظور اهداف زیر استفاده می شود:

-        طبقه بندی مواد [ 5 تا 250 میکرون]

-        کنترل ابعاد در مدار بسته با آسیاها

-        نرمه گیری [حذف ذرات رسی زیر 15- 10 میکرون]

-        جداسازی ذرات ریزدانه ی ماسه از بار ورودی ماسه شوها

-        فرآوری ذغال سنگ های ریز

-         کنترل پساب کارخانه ها

-        حذف مواد شیمیایی از کنسانتره های فلوتاسیون

 

هیدرو سیکلونهای با برند CAVEX وLINATEX  

این هیدرو سیکلونها که توسط شرکت Weir Minerals   به بازار عرضه شده اند ، از یک بدنه فلزی مخروطی شکل که در بخشهای داخلی آن لاینینگ لاستیک طبیعی مورد استفاده قرار گرفته با تکنولوژی خاص ساخته میشوند:

Hydro1

Hydro

 

هیدروسیکلون های تمام پلی یورتان

 هیدروسیکلونها به انرژی الکتریکی نداشته بهره برداری آنها آسان می باشد و  براساس اختلاف وزن مخصوص ذرات معلق در پالپ، بعلاوه نیروی گریز از مرکز ایجاد شده توسط فشار ورودی پالپ، جداسازی ذرات جامد را انجام می‌دهند.

برخی از امتیازات هیدروسیکلونهای پلی یورتان عبارتند از:

-        مخارج نصب و راه اندازی اولیه آن شامل لوله کشی و پمپ و موارد مشابه کمتر است.

-        فضای زیادی را اشغال نمیکند و به «فونداسیون » و «پی » محکمی نیاز ندارد.

-        به کار انداختن و متوقف کردن آن بدون اتلاف وقت امکانپذیر است.

-        مواد ریز و درشت و سبک و سنگین را بهتر تقسیم میکند.

-        جنس تمام پلی یورتان و کاملا ضد سایش، طول عمر بالا، تعویض بسیار راحت قطعات (کلیه قطعات دستگاه  با فلنج های فلزی به یکدیگر متصل می گردد و به راحتی قابل تعویض می باشند)

این شرکت قادر به تامین انواع هیدروسیکلون تمام پلی یورتانی در ابعاد مختلف 2 اینچ(جهت جداسازی و بازیابی ذرات 20-15 میکرون و ظرفیت 1 تا 3 متر مکعب در ساعت ) ،  6اینچ(جداسازی ذرات 100-70 میکرون و ظرفیت 30 تا 35 متر مکعب در ساعت)و 10 اینچ (جداسازی ذرات 120-100 میکرون و و ظرفیت 90 تا 100 متر مکعب در ساعت) می باشد.

Hydro2