راه اندازی خط تولید توری های سرند پلی یورتان

این شرکت با توجه به راه اندازی خط تولید توری های سرند پلی یورتانی، آماده تأمین نیاز های مختلف این بخش به توریهای با چشم 200 میکرون به بالا می باشد. استفاده از این قطعات باعث بهره وری بالاتر خطوط تولید شن و ماسه و کاهش هزینه های عملیاتی شده اند.

work9

work10

راه اندازی نسل چهارم کارخانه های ماسه شویی

از جمله مشکلات بزرگی که کارخانه های فعلی تولید شن و ماسه در ایران دارند عبارتند از :
1-   مصرف بالای انرژی
2-   عدم توان جداسازی ذرات ریز دانه(200-75 میکرون که اصطلاحاً ماسه بادی نامیده می شود)که یکی از اجزای مهم لازم در شن و ماسه مورد مصرف در بتن می باشد.
3-   عدم اختلاط مناسب و استاندارد ذرات ریز با ذرات درشت
4-   مصرف بالای آب و عدم توان بازیابی مجدد آن
5-   فرستادن ذرات ریز دانه به حوضچه های ته نشینی که باعث افزایش  زمان بازیابی می شود.
اخیرا  باهان با حمایت شرکتهای همکار خارجی خود توانسته است نسبت به معرفی سیستم مدرن شستشوی شن و ماسه اقدام و تعدادی از این مجموعه ها را در برخی از نقاط ایران اجرایی نماید..این سیستم شامل یک مخزن یا سامپ با لاینر داخلی ضد سایش، پمپ مخصوص با لاینر داخلی ضد سایش ، یک هیدرو سیکلون با لاینر قابل تعویض و در نهایت سرند آبگیری با توری هایی از جنس پلی یورتان و انداز چشم 300 میکرون می باشد که هم قابلیت کارکرد به صورت تمام اتوماتیک می باشد و هم دستی هم دارد.

از جمله کارکرد های این  سیستم این است که با بازیابی ذرات زیر 50 میکرون اولاً از ورود ذرات ریز به بخش باطله  که باعث مشکلات در بازیابی آب می شوند جلوگیری می کند و ثانیاً ذرات ریز مفید را بازیابی می کند.

در این سیستم شما می توانید ابعاد خاصی از خوراک را مورد شستشو قرار دهید مثلاً 125 میکرون و همچنین خط راطوری تنظیم کنید که مثلاً مواردی مانند سولفور بالا یا کلرید بالا را حذف کند و در نهایت یک ماسه تمیز و یکنواخت تحویل بدهد.در انتها نیز ذرات ریز با هدف حمل راحتتر یا دپو کردن با سرندهای مخصوص آبگیری می شوند که در این حالت رطوبت تا حدود 10% کاهش پیدا می کند.