یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار

شرکت باهان در راستای معرفی هرچه بهتر توانمندی های خود در زمینه تأمین تکنولوژی و تجهیزات کارخانجات فرآوری صنعت فولاد و سنگ آهن در یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران که از4 تا 6 اسفند ماه 1399 در محل هتل المپیک برگزار می گردد حضور فعال خواهد داشت. لذا از تمامی صنعتگران و کارفرمایان محترم دعوت می گردد از غرفه این شرکت به شماره C2 بازدید بعمل آورند.

 

انواع فیلتر پرس های مورد استفاده در صنایع فرآوری مواد معدنی

فیلتر پرس ها از نظر تکنولوژی و عملکرد کلی دستگاه به دو نوع حجم ثابت و حجم متغیر تقسیم می گردد.

1 ) فيلتر پرس با حجم ثابت (چمبر):

 صفحات تشكيل دهنده فيلتر بصورت كاملاَ سخت و صلب بوده و كيك در فضاي بين اين صفحات تشكيل مي شود. میزان رطوبت كيك خروجي در اين فيلتر ها وابستگی بسیاری به فشار تغذيه و مشخصات دوغاب ورودی خواهد داشت. این نوع فیلتر ها معمولا جهت فیلتراسیون مواد با شرایط مطلوبی چون دانه بندی مناسب، درصد جامد بالا، میزان پایین رس و مواد ریز دانه و … مورد استفاده قرار می گیرد.

2) فيلتر پرس ها با حجم متغير ( ممبران):

صفحات تشكيل دهنده اين فيلتر ها ديافراگمي بوده كه پس از پايان عمليات فیلتراسیون و تشکیل کیک، عملیات دمش هوا انجام می گیرد که با افزایش حجم غشای صفحات و وارد شدن فشار به کیک و موجب تکرار عملیات آبگیری می شود. نتيجه اين عمليات تشكيل كيك با رطوبت پایین و زمان فيلتراسيون كوتاهتر مي گردد. این نوع فیلتر ها معمولا جهت فیلتراسیون مواد با شرایط دشواری چون دانه بندی ریز، وجود رس و نرمه و … مورد استفاده قرار می گیرد. اما هزینه استفاده از این نوع تکنولوژی بسیار بالاتر از فیلتر ها با صفحات چمبر می باشد.

 

دهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران

شرکت باهان در راستای معرفی هرچه بهتر توانمندی های خود در زمینه تأمین تکنولوژی و تجهیزات کارخانجات فرآوری سنگ آهن در دهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران که از1 تا 2 بهمن ماه 1398 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می گردد حضور فعال خواهد داشت. لذا از تمامی صنعتگران و کارفرمایان محترم دعوت می گردد از غرفه این شرکت به شماره A36 بازدید بعمل آورند.

رونمایی از تکنولوژی بهره برداری بهینه خطوط فلوتاسیون در زمان توقف های غیر برنامه ریزی شده

تکنولوژی بهره برداری مدوام از خطوط فلوتاسیون توسط نماینده شرکت  eDartآفریقای جنوبی به کارفرمایان ایرانی، معرفی گردید. در این روش در صورت مختل شدن کارکرد و ضرورت تعمیر یکی از سلولهای فلوتاسیون ، نیازی به توقف کل خط نبوده، مدار فلوتاسیون با همان بازیابی تعیین شده ولی با ظرفیت کمتر قابلیت بهره برداری دارد: